„DROGA DO SUKCESU: KOMPETENCJE-KREATYWNOŚĆ-KARIERA”.
 

 

.............................................................................................................................................................................

 
Menu


 aktualności
 o GCI
  Regulamin GCI
  usługi GCI
 kiosk z pracą
  ogłoszenia

  archiwum
 Statystyka
 

 
warto odwiedzić


Zebrzydowice
Gminny Ośrodek Kultury
PUP Cieszyn
WUP Katowice
 

 
Kontakt
Gminne Centrum Informacji
w Zebrzydowicach
ul. Ks. A. Janusza 21
43-410 Zebrzydowice
tel/fax 0324693425
gci@gok.zebrzydowice.pl
 
 
Oferty pracy

PUP Cieszyn

 

inne linki:

..........................................


..........................................


..........................................


 
30 listopada 2009 Stowarzyszenie Klub Kobiet Kreatywnych z siedzibą w Cieszynie zakończyło realizację projektu edukacyjnego „DROGA DO SUKCESU: KOMPETENCJE – KREATYWNOŚĆ – KARIERA”, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, dla 20. niepracujących mieszkańców gminy Zebrzydowice.

Celem projektu był rozwój aspiracji edukacyjnych i umiejętności w zakresie poszukiwania możliwości dalszego kształcenia. Powyższe cele zostały realizowane w postaci szkoleń opartych na nowoczesnej wiedzy psychologicznej (dotyczącej komunikacji, asertywności, umiejętności pracy w zespole, zarządzania czasem, radzenia sobie z sytuacjami trudnymi), pedagogicznej (kształtowanie postaw rodzinnych i rodzicielskich oraz postawy przedsiębiorczości, e-learningu), a także w zakresie doradztwa zawodowego (rozwijanie indywidualnych cech ułatwiających zdobycie zatrudnienia i rozwój zawodowy). Nieodpłatnie zajęcia grupowe i konsultacje indywidualne odbywały się w Zamku Zebrzydowicach (Gminny Ośrodek Kultury, Gminne Centrum Informacji) oraz w Śląskim Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości Cieszynie. W projekcie założony był zwrot kosztów dojazdów do Cieszyna oraz poczęstunek w formie obiadu. Uczestnicy projektu skonstruowali swoją indywidualną ścieżkę kariery, dowiedzieli się gdzie i jak szukać informacji dotyczących ofert edukacyjnych, poszerzyli swoje umiejętności interpersonalne i umiejętność autoprezentacji. Jednym z rezultatów jest zmiana nastawienia uczestników projektu do poszukiwania zatrudnienia, która świadczy o ich wysokim poziomie motywacji i aktywnej postawie wobec procesu poszukiwania pracy. Uczestnicy projektu w wyniku dwumiesięcznych szkoleń i konsultacji indywidualnych wykazali wzrost ich świadomości odnośnie własnych kwalifikacji, a także umiejętności sprostania wymaganiom rynku pracy. Patrzą aktualnie bardziej realistycznie na swoją przyszłość edukacyjną i zawodową. Znają swoje mocne i słabe strony, wiedzą, nad czym powinni popracować. Szkolenia dostarczyły uczestnikom wiedzy na temat bieżących oczekiwań pracodawców oraz uświadomiły konieczność stałego kształcenia się i systematycznego podnoszenia kwalifikacji.
O zadowoleniu uczestników projektu świadczą ich wpisy na stronie internetowej projektu: „Myślę, że każda osoba powracająca na rynek pracy powinna skorzystać z takich warsztatów. Dzięki nim możemy lepiej poznać siebie, swoje możliwości i umiejętności, a przede wszystkim uwierzyć w siebie. Miałam możliwość spotkania interesujących osób, z którymi znajomość mam nadzieję kontynuować. Będąc uczestniczką warsztatów miałam już okazję uczestniczenia w interesującym mnie szkoleniu z zakresu księgowości (które umożliwiło Stowarzyszenie KKK).”
Jestem bardzo zadowolona z udziału w tym szkoleniu. Czas tak szybko ucieka, tyle rzeczy się dzieje… to tak jak na tych szkoleniach-zbyt szybko to minęło i zbyt krótko to trwało! Bardzo się cieszę, że zdecydowałam się na udział w projekcie „Droga do sukcesu”! Świetnie się tam czułam i naprawdę bardzo dużo mi to dało i pokazało: przede wszystkim ile jest możliwości i rozwiązań przed nami jak i również pewną wiedzę o mnie samej..co, uważam, że bardzo mnie rozwinęło Myślę, że teraz będzie mi o wiele łatwiej swoje wyznaczone cele osiągać. Popchnęło mnie to również w kierunku bardziej świadomego rozwijania siebie, świadomego kształcenia. Potrafię określić i sprecyzować swoją drogę, tego co chcę robić, czym się zajmować i jaką wiedzę zdobywać. Bardzo się cieszę, że miałam możliwość wziąć w tym udział, a przy okazji tak świetnie się bawić! Muszę powiedzieć ,że było to przygotowane na najwyższym poziomie, każda z części była super poprowadzona! Cały klimat zajęć, tych naszych spotkań był rewelacyjny! Myślę, że przez takie otwarte podejście do nas pomogło nam wszystkim łatwiej się w to wczuć, otworzyć, zaangażować, co pewnie dodało nam również dużo pewności siebie! Jednak KTOŚ potrafił coś z nas wyciągnąć Było rewelacyjnie! Ja jestem zachwycona i…czekam na jakąś następną propozycję, tylko żebym mogła w czymś takim jeszcze raz uczestniczyć! Przesyłam pozdrowienia dla p.Reginy, p.Romy i p.Kasi i jeszcze raz bardzo dziękuję za czas nam poświęcony! Ogólnie jestem zachwycona całością-wszystko na bardzo wysokim poziomie i sama chętnie powtórzyłabym to jeszcze raz więc polecam sobie i innym.. I bardzo żałuję, że już się skończyło! Uważam, że każda część szkolenia była bardzo dobrze przygotowana i poprowadzona: p.Regina przygotowała nas do tego i pozwoliła nam określić samych siebie, p.Roma ukierunkowała i pokazała na ile nas stać, a pani Kasia bardzo profesjonalnie pokazała co, gdzie i jak..i że nie taki diabeł straszny, że po prostu są możliwości i można to wszystko wykorzystać i zrealizować. Naprawdę świetne przedsięwzięcie! Gratulacje!:) Dziękuję i serdecznie pozdrawiam!”
Satysfakcję prowadzących szkolenia i konsultacje ze spotkania wspaniałych, ambitnych osób wyraziła jedna z trenerek następująco: „Właśnie przeczytałam komentarze odnośnie naszych szkoleń i jestem ogromnie mile zaskoczona tymi opiniami. Bardzo Państwu dziękuję, takie słowa sprawiają, że zaczynamy widzieć prawdziwe efekty naszego wysiłku i pracy. To znaczy, że to wszystko ma sens i warto iść nadal w tym kierunku. Jesteście wspaniałymi, wartościowymi ludźmi, praca z Wami była czystą przyjemnością. Życzę wszystkim i każdemu z osobna powodzenia i wiary, że warto marzyć. Dziękuję również moim fantastycznym Koleżankom – Kasia to profesjonalistka z każdym calu, zawsze można na Niej polegać, z kolei bez fachowej wiedzy, wiary i entuzjazmu Romy nie udałoby się zrealizować tego projektu, a Jej poczucie humoru sprawiło, że praca z Nią również była wyłącznie przyjemnością . W realizacji projektu pomagały również osoby, których Państwo nie mieli okazji poznać. Im również należą się podziękowania. Ja w sposób szczególny dziękuję Monice – za dużo by tu wymieniać…Ona pewnie wie za co Pozdrawiam serdecznie .”
 

 

 

strona zaprojektowana i wykonana przez: crasher1977@o2.pl
Za treści publikowane na stronach zawartych w odnośnikach (linkach) do innych witryn lub instytucji  GCI Zebrzydowice nie odpowiada